Zigoma İmplant Tedavisi

Kılavuzlu Zigoma/Pterygoid İmplantlar

Yazımızda Zigoma İmplantları ve Zigoma İmplant Üstü Protezlerden bahsedeceğiz.

Zigomatik-Pterygoid Cerrahi İmplant diş ve diş eti hastalıkları, diş kayıpları, enfeksiyonlar, travmalar gibi lokal veya sistemik etkenler sonucu üst çene kemiğinde ileri seviyelerde yıkılmalar ortaya çıkan ve büyük ihtimal diş kayıplarından sonra uzun süre dişlerini yaptırmayıp dişsiz gezmeye devam eden hastalarda üst çene kemiğinde kemik erimesi yaşayan hastalara uygulanan bir yöntemdir.

Zigoma anatomisi rehberliğinde yaklaşım (ZAGA), zigomatik implantların yerleştirilmesine yönelik bir yöntemdir. ZAGA yöntemi, implant tasarımını ve osteotomi tipini hastanın anatomisine uyarlar. Serbest el implantolojisiyle karşılaştırıldığında birkaç avantajı vardır.

Genel olarak metal cerrahi kılavuzlar, diş implantları için plastik kılavuzlara göre çeşitli avantajlar sunar. Daha doğru, hassas, dayanıklı, güçlü, sterilize edilebilir, görünür, çok yönlü ve öngörülebilirdirler ve daha az invaziv cerrahiye, daha kısa ameliyat sürelerine ve daha iyi hasta konforuna yol açabilirler.

Metal cerrahi kılavuzların bazı ek avantajları şunlardır:

  • Daha iyi görselleştirme:  Metal cerrahi kılavuzlar genellikle şeffaftır, bu da cerrahın altta yatan anatomiyi daha net görmesine olanak tanır. Bu, sinirler ve kan damarları gibi önemli yapıların önlenmesine yardımcı olabilir.
  • Daha az hata riski:  Metal cerrahi kılavuzlar, implant yerleştirme sırasında insan hatası riskinin azaltılmasına yardımcı olur. Bunun nedeni implant yerleştirilmesinin önceden planlanıp kontrol edilmesidir.
  • Hasta sonuçlarında iyileşme:  Metal cerrahi kılavuzların implant başarı oranları, iyileşme süreleri ve estetik sonuçlar açısından hasta sonuçlarını iyileştirdiği gösterilmiştir.

Peki maliyeti ne kadar bu AllonGuide marka Metal Zygomatic-Pterygoid Cerrahi İmplant cerrahi kılavuzları ile Zygomatic-Pterygoid Cerrahi İmplant yapmanın. Yazının başındaki instagram gönderisinde de gördüğünüz üzere üst çeneye yapılacak öndeki implantlarla beraber protez dahil 700.000 TL idir. Eğer sadece implantları koyup üzerine protezinizi yapmamızı istemezseniz fiyatı 500.000 TL idir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.