Estetik Protez Seçeneği – Diş Eti Tonlama ve Şeffaf Akrilik

Şeffaf Akrilik Kaideli Total Protez

Bir insanın ağzına doğru açıdan bakıldığında kullanmış olduğu damak protezleri pek çok kişi tarafından görülebilmektedir. Ne yazık ki üst protezin ana desteği olan akriliğin orada olması gerekiyor. Eğer durum böyleyse damağın daha estetik olması için ne yapılabilir? Çözüm şeffaf akrilik kullanmak olacaktır. Damak bölgesinde pembe akrilik yerine şeffaf şeffaf akrilik kullanılarak kendi diş etlerinizin görünmesi sağlanabilir.

Peki eğer bu şeffaf akrilik doğal diş etlerinizi gösterebiliyorsa “Neden tam protez yapmak için bunu kullanamıyoruz?” diye sorabilirsiniz. Şeffaflık yalnızca daha ince düz yüzeyler için mükemmeldir; daha kalın ve şekilli yüzeylerde kullanıldığında dişlerin etrafındaki diş etleri koyu gölgeler oluşturacağından diş etleriniz siyahmış gibi görünür. Şeffaf akrilik, pembe akriliğe alerjisi olan ancak protez ihtiyacı olan kişiler için de bir alternatif olabilir.

Şeffaf akrilikli bir tam protez ücreti tek çene 30.000 TL idir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.