GÜVENLİK KİLİTLİ TEK TARAFLI HASSAS TUTUCU

RK-1 UNİ C PLUS / A PLUS

Ürün Özeti

İmplant uygulayamadığımız vakalarda kullanılmak üzere KARGI SAĞLIK HİZMETLERİ tarafından geliştirilen bu ürün tamamen ülkemizde tasarlanıp üretilmekte olup 6 derece resiliense ve artı bir emniyet kilidine sahiptir. Uni C Plus seramik bitimi, Uni A Plus akrilik bitimi ifade eder.

Çeşitli sebeplerden dolayı implant uygulayamadığımız serbest sonlu vakalarda veya total dişsizlikte uyguladığımız ön bölge implantları destek alınarak yapılacak planlamalarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan bu ürün yıkıcı çiğneme kuvvetlerine karşı distale doğru 6 derece rezilyansa sahiptir. Hasta veya hekim kontrollü emniyet kilidi bulunmasından dolayı yeterli sayıda destek olması durumunda (implant veya doğal diş), hastayı hareketli protez (overdenture) kullanımından kurtarır.

Ürün paketinde nikel içermeyen hazır yapıda CoCr materyal hem; laboratuarda oluşabilecek bilgi ve beceriye bağlı hataları önlemesinden dolayı ve hazır materyal olmasıyla zaman kazanımı açısından avantajlıdır. Oldukça ekonomiktir. Bir ilk olarak rk-1 Ar-Ge merkezinde tasarımını ve üretimini yaparak dünya diş hekimliğine kazandırılan bu ürünün sizlere tanıtmaktan ve kliniğimizde uygulamaktan, gerekirse diğer kliniklerde de diş hekimi arkadaşlarımızın uygulaması için severek yardımcı olmaktan dolayı gururlu ve mutluyuz.

Kısaca şunu söyleyebilirim; Ürün dikey kuvvetlere karşı distal yönde 6° reziliense sahiptir, seramik bitimli olanlar hekim kontrolünde çıkarılabilir yani hastamız çıkaramaz akrilik bitimli olanlar ise hasta kontrolünde çıkarılır, hastamız dilediği zaman çıkarabilir ama bunun için bilinçli bir hasta olması lazım benim Diş Hekimi Erdem AZİM olarak tercihim(kliniğimizdeki her hekim farklı bir tercihte bulunabilir tabi) seramik bitim olmasıdır çünkü konforu çok fazladır ve çok fazla takıp çıkarmadığı için tutucu aparat çok çabuk deforme olmaz yani yıllarca reziliensini muhafaza eder Uygulama bilgisi içinse; Modeli hazırlayıp laboratuarımıza gönderdiğimizde (kole uyumlama ve kapanış ) 2 diş desteğiyle tek taraflı kilit sistemi laser sinter cihazıyla hazırlanıp laboratuarımız tarafından hatasız bir şekilde tarafımıza gönderilir. Sonrasında bir diğer laboratuarımız ise sadece seramik bitimi yapar. Diğer kliniklerdeki arkadaşlarımızla da gerek implant üstü gerekse doğal dişler üzeri yapılacak vakalarında beraber bilgi paylaşımı yapabiliriz. Sistem için gerekli minimum dikey boyut 8mm civarıdır. Bu ilk bir kaç vaka içindir. Daha sonra kendi teknik ekibimizin ürüne adapte olmasıyla teknik bilgi desteğimizle beraber uygulamanız mümkündür.

Ürünün görsellerini şu PDF dosyasından bulabilirsiniz.

Doktorumuz sizin diş yapınıza göre tedavi sırasında Uni C Plus :Unilateral Seramik Bitim mi, yoksa Uni A Plus: Unilateral Akrilik Bitim mi yapacağını teknisyenimiz ve bu ürünü üreten KARGI SAĞLIK HİZMETLERİ ile beraber karar verecektir.

Ürünlerin laboratuvarımızda teknisyenimiz tarafından yapacağı uygulamanın açıklamalı adımları şu şekildedir;

 • Paralelometre aparatları ile ürün paketinde hazır metal olarak bulunan Co-Cr yapıdaki rk-1hassas tutucular alt yapısı resin akrilik ile teknisyenimiz tarafından mum modelaj olarak hazırlanmış destek dişlere laboratuvarımızda tespit edilir.
 • Tesviye ile fazlalıklar yok edilerek metal yapı ile birlikte döküme hazırlanır.
 • Döküm işlemi sonrası metal tesviye yapılır.
 • Döküm sonrası destek dişlere yapılacak seramik uygulamasından sonra beyaz renkli protez çalışma aparatımız yerleştirilerek üst yapının yapımına geçilir.
 • Beyaz renkli çalışma aparatı buccalden – lingualden veya palatinalden iterek yerleştirilir ve tam oturduğundan emin olmak için kontrol edilir.
  Bu aparat asıl tutucu aparatın konumunu muhafaza eder ve fazla retansiyonu olmadığından arka grup seramik veya akrilik bitim çalışmalarında çıkarırken büyük kolaylık sağlar.
 • Bu sebeple önce arka grup seramik ya da akrilik bitimin alt yapısı olarak hazır olan metal uyumlandırılırken rahat takılıp çıkarıldığı test edilmelidir.
 • Ürün paketinde hazır olan ve Co-Cr yapıdaki arka grup metal yapı beyaz renkli aparat üzerine uyumlandırılarak seramik veya akrilik bitim çalışmaya geçilir.

Avantajlar
– Reziliyans yapı
– Uygulama kolaylığı
– Çift güvenlik kilidi
– Nikelsiz yapı
– CrCo anamadde
– CE sertifikalı

Patent ve Sertifikaları olan bir üründür.

Böyle bir diş yapımı eğer alttaki gibi önlerde diş varlığında kesik diş üzerine olacak ise 2 kesik diş üzerine yapılacak seramik destek dişler ve arka grup seramik veya akrilik bitim dahil tek taraflı 20.000 TL idir. Resimde bir taraf seramik, diğer taraf akrilik olarak bitirilmiştir, her iki tarafın toplam maliyeti 40.000 TL idir. Örneğin eğer öndeki kalan 5 diş de ilave edilmesini doktorumuz önerseydi 5 adet kaplamanın tanesi 4000 TL’den 5 adet kaplama 20.000 TL, arka bitimler de her biri 20.000 TL’den sağlı sollu 40.000 TL derken toplamda 60.000 TL olurdu.

İmplant üzeri ücret hesaplama ise hesaplama üstteki videoda olduğu gibi implant üzeri için de tam 2 implant üzerine gelen kronların tek taraflı multiünitler ve arka kısımlar dahil(implant hariç) 20.000TL(2 taraflı var 40.000 TL),  ön dişlerin her biri implant implant üzeri sabit kısımlar 4.000 TL’den 16.000 TL, arka kısımlar ise her biri 20.000 TL’den 40.000 TL, toplamda 40.000TL+16.000TL=56.000 TL olup bu toplam fiyata implantların kendileri dahil değildir. İmplant ücretleri içinse İmplant Ücretleri sayfamızı ziyaret etmelisiniz.

Tam olarak anlaşılabilmesi için videonun başında bir tarafa tamamlanmamış halini laboratuvar aşamasındaki halini gösterirken videonun sonunda diğer taraf işin tamamen bitmiş halini göstermektedir.

Doktorumuz yukarıdaki videoda görüldüğü gibi gerekli diş yapınıza göre endikasyona göre sabit ya da hareketli protez de yapabilir, fiyatlar aynıdır, değişmemektedir.

“GÜVENLİK KİLİTLİ TEK TARAFLI HASSAS TUTUCU” üzerine 4 yorum

  1. 6 adet ön diş kesik hassas tutuculu protez üst çene de var sonda sağda bir tane diş var fiyatı bu yöntem olursa kaç tl yani anladım kadarıyla 20 bin yazıyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.