Protez kullanımında sıkıntı çekenler için yeni nesil manyetikli protez dişler.

https://www.facebook.com/2764093283620344/videos/vb.2764093283620344/1201359033399049/?type=2&theater

Manyetik Diş Nedir?

Tamamen dişsiz ağızların tedavisinde, total protez yapımında kullanılan yeni nesil akrilik dişlerdir.

Manyetik Dişlerin Normal Dişten Farkı Nedir ?

Eski usül akrilik dişten temel olarak farkı içinde bulunan manyetizmadır. Eski dişler sadece çiğneme kuvvetini yerine getirirken, manyetik dişler içinde bulunan manyetizma sayesinde birbirlerine uyguladıkları kuvvet ile doku uyumunu arttırır ve konuşma esnasında takırtı sesinin oluşmasını engeller.

Manyetik Dişler Kimlere Uygulanmalıdır ?

Yüksek tansiyon olanlara, şeker,kalp ve damar hastalarına, İmplant yapılmayacak kadar kemik yapısı zayıf olan hastalarımıza, Yüksek risk taşıyan çok yaşlı hastalarımıza ve ameliyattan korkan hastalarımıza mutlaka uygulanmalıdır.

Hangi Hastalara Uygulanır

Hastalarımızın dişlerinin tamamı çekilip dişsiz kaldıysa bu tür hastalara total protez yapılır.

Hastamızda şeker hastalığı kemik erimesi veya yaşlılığından dolayı risk varsa bu tür hastalara implant ve cerrahi müdahale sakıncalıdır.By tür hastalara en risksiz şekli olan total protez yapılır.

Bu yapılan protezler özelliği olmayan dünyanın her yerinde mevcut klasik total protezlerdir.

Çene kemik yapısı zayıf hastalara uygulanan total protezler her zaman sorun oluşturmuştur.Hastalar kullanım konfor ve rahatlığını bulamamışlardır.

Öksürdüğü,hapşırdığı ve lokmaları çiğnemeye başladığı zaman dişleri ağzında zapdedemez ve takım protezler ağızdan fırlar.Normal zamanlarda dişlerde takırdama sesleri çıkar.Hasta kendini ve karşı tarafı rahatsız eder.

Mıknastıslı protez bu sıkıntıyı çözer ve hastamız rahat bir şekilde lokmalarını çiğnetir ağızdan fırlamaz ve takırtı sesleri çıkarmaz

Bu protezlere mıknatızlı protezler diyebiliriz.

Mıknatızın itici N-N veya S-S kutuplarından yararlanarak diş etlerine doğru basınç uygulayarak total protezlerin ağızdan düşmesini engeller.

Bu manyetikli protezler;

 1. Hastamız Lokmalarını çiğnerken protezin yerinden çıkmasını oynamasını engelleyecektir.
 2. Şeker hastalarına cerrahi müdahale uygulanamadığından bu tür hastalara uygulanabilecektir.
 3. Çene kemikleri erimiş,diş etleri çürümüş hastalara
 4. İmplant diş etleri vidalama kaldırmayacak hastalara manyetikli protez iyi sonuçlar verecektir.
 5. Ameliyattan korkanlara ve kalp damar hastalığı olan hastalara
 6. Mali külfetten kaçanlara
 7. Kısa zamanda hemen diş taktırmak isteyen hastalara 1 hafta içinde manyetikli protez damaklar takılacaktır.

24 Ayar Altınla Kaplanmış Manyetik Dişler

Manyetik dişler aşınma darbe drencine sahiptir.Kullanım esnasında oluşacak sorunları azaltacak ve hekimin başarı oranını arttıracak teknolojik yeniliktir.

Bileşen

PMMA,UDMA,İnorganik dolgu maddesi ve manyetik kırılmaya aşınmaya dayanıklı sert çift kaplama

Kullanım Yeri

Total dişsizlikte protetik diş olarak ERC DENT kullanılır.

Maksimum Kullanım Süresi

Yapay dişler gün içinde doktorumuzun tavsiye ettiği süre ile kullanılmalıdır.

Endikasyonlar

Total dişsiz hastalarda sistemik durumu implant için elverişli olmayan (diyabet,hipertansiyon v.b)

cerrahi müdahalede bulunmadığımız hastalarda güvenle kullanılabilir.

Kontrendikasyonlar

 • Klasik takım dişlerin aksine ERC DENT manyetikli dişler laboratuarlarda dizim esnasında kesilmemesi gerektiğinden dikey boyutu uygun olmayan hastalarda kullanılmamalıdır.
 • Klasik total protez kullanımına engel durumlar varsa kullanılmamalıdır.
 • Bileşenlerden herhangi birine alerji varsa kullanılmamalıdır.
 • ERC DENT manyetikli dişler ulaşmak istediğiniz kullanım rahatlığı ve konforu sağlayacaktır.Çiğneme esnasında protezin istenmeyen hareketlerini önleyerek hasta konforunu arttırmaktadır.
 • Zengin kalıp ve renk çeşitliliği sayesinde çoğu protez ihtiyaçlarına cevap verebilir.

Uyarı

Akrilik dişlere zarar verebilecek maddelere (alkali,asit ve diğer aşındırıcı maddeler) uzun süre maruz bırakılmasından kaçınılmalıdır.

Kliniğimizde bu dişler kullanıldığında Alt ve üst çene için 2 çene toplam tam protez ücreti olarak 60.000 TL alınmaktadır. Diğer tedavi ücretleri ile ilgili bilgi almak isterseniz TEDAVİ ÜCRETLERİ sayfamızı incelemeniz gerekmektedir.

“Protez kullanımında sıkıntı çekenler için yeni nesil manyetikli protez dişler.” üzerine 16 yorum

  1. Selamlar, öncelikle bu protez altta ve üstte tek bir dişi bile olmayan hastalar için yapılan daha özel bir alt-üst total protezdir ve haklısınız, ülkemiz için biraz maliyetli ne yazık ki. %75 gibi bir indirim yapmamız da tabi ki pek söz konusu değil. Ama eğer ağzınızda tek bir diş dişiniz bile yoksa burada bahsedilen gibi değil de alt-üst normal bir total protezi tek kişi bahsettiğiniz rakama yapabiliriz.

 1. Merhabalar,
  73 yaşındaki annem için alt üst manyetik total protez yaptırmak istiyoruz.Maliyeti ne kadar olur ve uygulama ne kadar sürer?

  1. Selamlar, bu protez altta ve üstte hiç dişi olmayan hastalar için 2 çene olarak üretilebilmektedir. Dişler karşılıklı olarak birbirini aşağıdaki videoda olduğu gibi iterek fonksiyon görmektedir. O yüzdem tek çene dişsiz vakalarda yapılabilmesi mümkün değildir. Size eğer sağlık durumunuz el veriyorsa implant önerebilirim.

   Klinik adresimiz ise;

   İstanbul ili Sancaktepe ilçesi Sarıgazi Merkez’de CHP binasının oradaki ışıklarda bulunan Osmangazi İlkokulu ve Tatbak’ın karşındaki Özel Kavram Anadolu Lisesi arasında MyHane mağazasının üzerinde 1. Kat. Tam önümüzde AkBank’ın bankamatiği var.
   ÖZEL ERDEM AZİM AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ
   SARIGAZİ MAH. AKDOĞAN SOK. NO:1-3/1 SANCAKTEPE, İSTANBUL, TÜRKİYE

   https://yandex.com.tr/harita/-/CCURR0ejKA

 2. Merhaba, manyetik protezi yaparken, daha estetik bir görünüm olmasi için tasarım yapilabiliyor mu? Yoksa, sadece ağızdan aldiginiz kalıba göre mi yapilmak zorunda protezler? Son olarak da, ucret 50 bin lira yazmişsınız, dogru mudur? Tesekkurler.

  1. Merhabalar manyetikli protezleri altta ve üstte tek bir dişi bile olmayan hastalarımıza yapmaktayız. Ölçüyü aldıktan sonra teknisyenimiz bir mumlu kaide hazırlamakta ve diş hekimlerimiz bu mum duvarla kapanış alırken tamamen dişsiz olan ağız yapınıza göre şekillendirmekte ve gülüş hatlarını işaretlemekte, sonrasında teknisyenimiz bu işaretlere göre ağız yapınıza uygun bir diş seçmekte. Sonraki aşamada ise mum üzerine dizilmiş olan dişlerle dişli bir prova yapılmakta, bu dişli prova esnasında isteklerinizi hekimimize iletebilirsiniz, gerektiği taktirde bu provalar teknisyen de kliniğe çağrılarak birkaç kez yapılabilir. Diş rengi konusunda istediğiniz şekilde çalışabiliriz. Ama diş boyutu konusuna gelirsek dediğim gibi sonuçta çene ve yüz şekline göre boyutlar seçilmekte. Hasta sırf normalden büyük ya da küçük istiyor diye kullanamayacağı, uygun olmayan bir protez yapmayız. Ama dişli prova aşamasında isteklerinizi gözden geçirerek en uygun şekilde onayınızı almadan dişleri bitime gönderilmez.

   Alt ve üst protez ücreti doğrudur, toplamda 50.000 TL kadar tutmaktadır. Tek çene yapılamıyor. Her iki çenenin de tamamen dişsiz olması gerekmekte. Yapım süreci en az 1 hafta kadar sürmekte.

 3. Merhabalar, manyetikli total protez güncel fiyat nedir, Üst çenede diş yok, alt çenede çekilmesi gereken 7-8 dişim var. Bu dişler çekildikten ne zaman sonra yeni dişleri kullanabilirim.

  1. Selamlar, bu işlemi yaptırmak için ağızda bir tane bile diş olmaması lazım. Eğer dişlerinizi kurtarabilirsek ki kurtararak yapabileceğimiz işlemler daha sağlıklı olur(sonuçta bu da bir total protez, total protezin kullanım zorlukları olabilir). Yok eğer dişlerinizi kurtaramazsak, önce çekimleri yapılır ve en az 4 hafta bekleme süresi sonunda manyetikli dişleriniz yapılabilir. Alt ve üst manyetikli total protezin toplam ücreti diş çekimleri hariç şuanda 50.000 Türk Lirasıdır.

 4. Merhaba, Annem 82 yasinda ve Alzamer baslangici oldugu icin suan ki dislerini takmayi reddediyor. Manyetik yaptirinca cikma sorunu olur mu? Birde ust on taraflarda 4 tane icine gomulu disleri var. Onlarin cekilmesi gerekiyor mu? Bende filmi var eger isterseniz gonderebilirim. Fiyati ne olur birde ne kadar zaman surer?
  Tesekkurler

  1. Selamlar, alt ve üst çene hiç dişi olmayan hastalar için manyetikli total protez yapması en az 1 hafta sürmekte ve toplam ücreti 50bin TL(güncel rakam) kadar tutmaktadır. Bu protez altta ve üstte hiç dişi olmayan hastalar için 2 çene olarak üretilebilmektedir. Dişler karşılıklı olarak birbirini aşağıdaki videoda olduğu gibi iterek fonksiyon görmektedir. Size eğer sağlık durumunuz el veriyorsa implant önerebilirim. Asla implant kadar sabit bir diş olmayacaktır çünkü. Ama klasik bir total proteze göre manyetikli dişlerde çok daha az oynama olacaktır.

   Bahsettiğiniz dişler ağızda gözüküyorsa tabi bunların alınması gerekmektedir. Normalde gömülü dişleri de biz almak isteriz ama annenizin gerek yaşı, gerekse sağlık durumu sebebiyle almadan da bırakabiliriz, bıraktığımız vakalar var ve uzun yıllardır hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadık. Siz yine de bir filmini grup@erdemazim.com.tr mail adresine ya da +908505226496 nolu WhatsApp hesabımıza bir atın görelim, hatta getirebiliyorsanız annenizi muayene edelim.

   Saygılar

   1. Manyetik protes diş izledim güzel ama bir şey aklıma takıldı. Yemek yerken damagın altından. Yemek. Girermi. Yoksa corega mı. Yapıştırıcı kulanaçaz bilgi alabilir miyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.