Have you been told that you just don’t have enough bone on your upper arch that can support implant teeth? Have you been advised that in order to have implants placed on your upper arch that a bone graft and or a sinus lift would need to be the first step towards placing implants?

Pterygoid, NASAL ve Zigomatik implantlar

Günümüzde implant üreten firmalar gerek tasarımları, gerek kullanım kolaylığı ile öncü teknolojiyi birleştiren, gerek implantoloji’ye profesyonellik sağlayan, her klinik endikasyon için basit, verimli ve gelişmiş implant sistemleri geliştirmektedirler.

Kliniğimiz sürekli araştırma ve çeşitli klinik çalışmalar ile bir çok uluslar arası dergiyi sürekli inceleyerek bu teknolojilere uyum sağlayamaya çalışmaktadır ve hastaları memnun edebilmek için,  Maksimum kalite standardını sağlamak için operatif pro-
tokoller temelinde kendimizin kullanımına uygun Güvenlik ve Olağanüstü ürün özellikleri içeren Sertifikalı teknolojileri bulup kliniğimizde hastalarımıza uygulamaya koymaktayız.

Genel olarak daha kısa bir zamanda daha büyük
kemik-implant temasını sağlayan implantlar yapmak istesek de bu her zaman mümkün olmamaktadır. Hatta bazen Alveol kret yetersizliğinde uygulanan ogmentasyon gibi daha zahmetli ve daha yüksek maliyet gerektiren işlemleri ortadan kaldırabilmek için 2.75mm çap ve altıgen iç bağlantıya sahip olan çift cerrahi gerektiren implantlar veya  Tip 4 kemikte Dar aralık problemleri varlığında Estetik bölgeler için özel olarak tasarlanan 3.2 mm çapında implantlar kullanmak durumunda kaldığımız zamanlar bile olmaktadır. Yine benzer şekilde Özellikle riskli kemik durumlarında kemik yoğunluğu ve yüksek primer stabilizasyon sağlamak için Kortikal kemik üzerinde stres konsantrasyonunu azaltacak ve implant boynunda kemik hacmini çoğaltacak, sert ve yumuşak dokuda istikrar sağlayacak, kolay yerleşimi olabilecek ya da Osteotom vazifesi görecek farklı model ve farklı marka implantlar hastaların kemik tipine göre kişiye özel olarak seçilebilmektedir.

Genelde implant yaparken Ø3.7, Ø4.3, Ø5.0, Ø6.0 gibi değişik çaplar ile Dual system ile internal hexagon bağlantılı e Platform Switching özellikli Geniş abutment seçenekleri olan implantları tercih etsek de dediğimiz gibi bazen hastaların kemikleri yetersiz olduğu için Mükemmel bağlantıyı ve sızdırmazlığı sağlayamayacağımız için Daha iyi sert ve yumuşak doku istikrarı sağlayamayacağımız durumlar da olmaktadır. Aslında üretici firmalar dental implant sistemlerini tedaviyi basitleştirmek, Peri implantitis riskini azaltmak için her geçen gün Düşük tork ile yüksek primer stabilite elde etmeyi mümkün kılan, Daha küçük osteotomi yapmamıza izin veren yeni teknolojiler üretmektedir. Ama yine de Atrofik posterior maksilla, Aşırı derecede rezorbe olan bir maksilla, Maksiller kemikte şiddetli rezorpsiyon gibi durumlar varlığında biz bu teknolojilerin yerine başka şeyler kullanmak zorunda kalabilir. Bunlar; Pterygoid, NASAL ve Zigomatik implantlar gibi farklı çap-boy ve şekillere sahipimplantlar olabilmektedir. Aşağıda bunlarla ilgili bilgiler göreceksiniz;

Pterygoid implantlar; Atrofik posterior maksillada minimal invaziv bir çözüm, 4 mm anodize implant boynu her seviyede dokular ile entegrasyonunu kolaylaştırır, klinisyenler implantı
transmukozal bir konumda bırakmaya karar verse bile Saf Titanyum Sınıf 4, Ø 4 mm implant Özel mikro tasarımı implant primer stabilitesini arttırır. Bilgisayar destekli cerrahi ile de
minimal invaziv bir yaklaşım mevcut. Pterygoid kemikte mükemmel bir ankraj elde etmek için tasarlanmıştır. İmplant bölgesi hazırlığı hem kılavuzsuz hem de kılavuzlu cerrahi protokolü takiben yapılabilir.

Kılavuzsuz protokol.
Bilgisayar Destekli (Kılavuzlu) protokol

NASAL implantlar; Aşırı derecede rezorbe olan bir maksillada Nasal İmplantlar, nazal kemiği kullanmak için kullanılabilir. Nasal İmplantlar burnu çevreleyen maksiller kemiğin kullanımını sağlar. İmplant bölgesi, ön molardaki alveolar kemikte başlar ve maksiller sinüsü burun boşluğundan ayıran kemikte sona erer. Özelleşmiş implantların sinüs boyunca yayılması için ekstra uzun olması ve açılı yerleştirilmesi gerekir. Nasal Implant 26 mm uzunluğa kadar mevcuttur. Alveolar kemik kalınlığı 3 mm’den az olduğunda kemik grefti kullanımı önerilir.

NASAL İmplantlar

Zygoma implantları; Greftsiz çözüm, Maksiller kemikte şiddetli rezorpsiyon için greftsiz implant çözümü, Daha Fazla Protez ve Cerrahi Esneklik sağlar.Greftsiz Bir Tedavi Çözümü; Kompleksli kemik grefti prosedürlerinden yeni Zygoma implantları ile kaçınmış olabiliriz. Bu gelişmiş implant konsepti Zigomatik kemiğinden mükemmel bir
ankraj elde etmek için tasarlanmıştır.

İmmediate Uygulama İçin Yüksek Primer Stabilite; İmmediate Uygulama İçin Yüksek Primer Stabilite Cerrahiden hemen sonra hastalarımıza geçici bir protez uygulama imkanısağlayabilir. Çoklu kortikal ankraj ve implantın özel apeks tasarımı sayesinde kolayca yüksek primer stabilite elde edilebilir. Apeks çapı 2.15 mm gibidir genelde.

Zygoma implantları

Genelde kliniğimizde bu tarz çözümler için İtalyan malı JDENTALCARE firmasının çözümleri hangi implantını (gerekirse Pterygoid, NASAL ve Zigomatik implantlar da dahil) ile vaya Straumann® Zigomatik İmplant ile yapılmaktadır.

JDENTALCARE firmasının çözümleri hangi implantını (gerekirse Pterygoid, NASAL ve Zigomatik implantlar da dahil) kullanırsak kullanalım gerekirse cerrahi şablon ve greft gibi materyallerin kullanımı da fiyata dahil olmak üzere implant başı 90.000 Türk Lirası alınmaktadır. Fiyatlara geçici ve kalıcı protezler dahil değildir. Protez fiyatları için TEDAVİ ÜCRETLERİ sayfamızın Protez kısmına bakınız. Diğer yerli ve ithal  diğer implantlarımız hakkında ayrıntılı bilgiyi kliniğimizi ziyaret ederek öğrenebilir ve tahmini ücretlerini İmplant Ücretleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Straumann® Zigomatik İmplant ile yapılırsa greft, membran, protezler dahil toplam ücret implant başı 300.000TL idir.

“Pterygoid, NASAL ve Zigomatik implantlar” üzerine 3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.