DIOnavi Full Arch DİJİTAL İMPLANTOLOJİ ile tam dişsizliğin 1 günde son bulması

Bu sayfayı DIOnavi teknolojisi kullanarak tam dişsiz hastalarımızı 1 günde dişlerine kavuşturmak için Full Arch yaptığımız implantlar için hazırlanmış olup diğer yerli ve ithal implantlarımız hakkında ayrıntılı bilgiyi kliniğimizi ziyaret ederek öğrenebilir ve tahmini ücretlerini İmplant Ücretleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

DIOnavi ile zamandan tasarruf edin.

Öncesinde çektireceğiniz tomografi ve alınacak ölçüler ve ağız içi taramadan sonra hazırlanan Cerrahi rehber aracılığı ile aynı seans Dijital iş akışı sayesinde hazır geçici köprüleriniz takılır ve aynı dijital iş akışıyla 3 ay sonra kalıcı dişlerinize de kavuşmuş olursunuz.

DIOnavi.
Full Arch ürünleri ve bileşenleri
Geçici protez
Bu, dişlerin çiğneme işlevini eski haline getirmek için DIO Probo ile yapılan geçici bir protezdir.
DIOnavi. cerrahi rehber
İmplant cerrahisi için kılavuz sistem.
Aktif implant sistemi
Cerrahi rehber hazırlanırken kemiklerin durumuna göre yerleştirilmesi planlanan 4 veya 6 adet implant.
Multi-Ünit abutment sistemi
MultÜnit abutment sistemi, 4 veya 6 implantın üzerine implantasyondan hemen sonra cerrahi şablon ile beraber gelen DIOnavi Full Arch Solution’da oluşturulmuş olan vida tutuculu bir protezin implantların üzerine yerleştirilmesine olanak verir.
Geçici köprü
İmplantasyondan hemen sonra yerleştirilen acil protez. Geçici protez
Bu, dişlerin çiğneme işlevini eski haline getirmek için DIO Probo ile yapılan geçici bir protezdir.
Dişsiz hastalarda dişlerin fonksiyon ve estetiğini geri kazandıran Nihai restorasyon
DIOnavi Full Arch’ın son protezi, geçici köprüden başlayarak oklüzyon ve estetik için sürekli dikkate alınarak üretilmiştir.
Son protezin malzemesi ve şekli, restorasyon için mevcut olan boşluğa göre belirlenir.

Total protezlere göre DIOnavi. Full Arch sistemi yapılan implant üstü protezlerin avantajları;

 • Total protezler
 1. UnStable’dirler
  Yemek yerken veya konuşurken ağızda hareket ederler.
 2. Uygunsuzdur
  Ağız içinde yabancı cisim hissi yaratır ve ağzını rahatsız eder. Yönetmesi zordur.
 3. Yarı kalıcıdır.
  Zaman geçtikçe gevşer ve daha az kararlı hale gelir. Damaklarınızda ki kemik tamamen rezorbe olup gidene kadar sürekli besleme yaptırmak gerekir. Damaklarınız tamamen rezorbe olup gittikten sonra bir daha implant üstü sabit proteze dönmesi çok daha zor olur, hatta bazen imkansızlaşabilir de.
 • DIOnavi. Full Arch sistemi yapılan implant üstü protezler
 1. Stable’dirler.
  Kendi dişlerinizin yerini hiçbir zaman tutmasa da neredeyse onlar kadar güçlüdürler. Bu yüzden yemek yemek ve konuşmak için toal protezlere göre daha idealdir.
 2. Uygun
  Minimal implantlarla sabitlenir, nerdeyse dişleriniz kadar rahat ettirir.
 3. Kalıcı
  İlk zamanlar geçici dişler yapılmış olsa da zamanla kalıcı dişler iyi bir şekilde sabitlenir ve yemek yerken ve konuşurken total protezlere göre çok daha az kaygı hissedersiniz.

Daha iyi doğruluk ve kararlılık için DIOnavi. rehber sistemi kullanılabilir.

DIOnavi. Oklüzyon ve stres dağılımını hesaba katan yukarıdan aşağıya implant planlaması yoluyla implant yerleştirme doğruluğunu arttırmıştır. Anatomik yapıyı dikkate alan cerrahi kılavuz, güvenli implant yerleştirmeyi gerçekleştirebilir.

Tam Dijital sistem ile Yüksek Doğruluk.

Ağıziçi tarayıcı ve CBCT kullanarak ölçü almak hataları azaltabilir. Hasta ağzı, onlardan alınan verileri kullandığı için dakikalarca kontrol edilebilir.

Tam Arch tanıtım broşürleri için lütfen burayı ve burayı tıklayınız.

Bu şekilde tam dişsiz hastalarda 4 ya da 6 implant üzerine aynı seans cerrahi şablon kullanarak implant yerleştirilmesi ve üzerlerine aynı seans geçici dişlerin takılması ve tabi ki en az 3 ay sonra daimi dişlerin takılması toplamda tek çene için 4 implant(tercihen alt çene) üzerine implantlar ve herşey dahil 400.000 TL, 6 implant(tercihen üst çene) üzerine implantlar ve herşey dahil 400.000 TL kadar tutmaktadır. Dişli hastalarda ise geçici ve kalıcı protezler hariç fakat cerrahi şablon dahil bir adet DIO implant implant fiyatı tanesi 6.000 liradır. Protez fiyatları için TEDAVİ ÜCRETLERİ sayfamızın Protez kısmına bakınız.

Yazının başında da dediğimiz gibi; Bu sayfayı DIOnavi teknolojisi kullanarak tam dişsiz hastalarımızı 1 günde dişlerine kavuşturmak için Full Arch yaptığımız implantlar için hazırlanmış olup diğer yerli ve ithal  diğer implantlarımız hakkında ayrıntılı bilgiyi kliniğimizi ziyaret ederek öğrenebilir ve tahmini ücretlerini İmplant Ücretleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Dental Volumetrik Tomografi’yi Diş Hekimlerimizin önerisi doğrultusunda Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik’lerimizin dışında sistemlerimize uygun olan bir Görüntüleme Merkezinde siz kendiniz ücretini ekstra olarak oraya ödeyerek çektiriyorsunuz.

“DIOnavi Full Arch DİJİTAL İMPLANTOLOJİ ile tam dişsizliğin 1 günde son bulması” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.