CATSI

Dijital olarak yapılan Subperiostal İmplantlar ile normal implant yapılamayacak üst çene dişsiz hastaları dişlerine kavuşturma

CATSI
Subperiostal Titanyum İmplant

Subperiostal Titanyum İmplant
CATSI( Computer Aided Titanium Subperiostal Implant)

diye adlandırılabilecek bu tekniğin en büyük avantajı, alınan ölçüler ve çekilen tomografiler ile dicom datalar kullanılarak kişiye özel olarak tasarlanıp hazırlanan ve üretilen kişiye özel subperiosteal implantın damak protezi de dahil tek bir cerrahi operasyonda ağız içine uygulanabilmesidir. Normal bir şekilde implant yapabilmek için ihtiyaç olan gerekli olan kemik dokusunu bir şekilde kaybetmiş bildiğimiz silindirik implantları yaptırabilme ihtimali kalmamış hastalar için tasarladığımız bu subperioseal olarak kemiğin içine değil de çevresine yerleştirerek kullanıdığımız kişiye özel implant çeşidi ve beraberinde özel olarak hazırlanan protezler, maksiller sinüsler içinden geçen ve enfeksiyon  riski daha yüksek olan zigoma implantlarına oranla morbiditesi oldukça düşük, malzemenin gerilme ve yorulma analizleri yapılmış ve eklemeli imalat teknolojisi ile doku dostu titanyum alaşımından üretilmiştir. Bu implantlar ve üzerine yapılacak olan protezler lokal anestezi altında dahi tek operasyonda rahatlıkla uygulanabilmekte ve hastalar operasyonla aynı gün dişlerine kavuşmaktadır. Konusunda full dijital olarak çalışılan ülkemizdeki ilk projedir. Bilgisayar destekli teknoloji sayesinde sinir dokusuna zarar verme ihtimali mümkün olduğunca ortadan kalkar. Kemik yoğunluğu yüksek bölgeler seçilerek sabitlenerek, uzun yıllar kullanılması için dinamik ve yorulma analizleri yapılarak geliştirilmişlerdir. Post-operatif sürecin kısa ve sorunsuz olması, sistemin en büyük avantajları arasındadır.

kişiye özel tasarlanan ve üretilen implant
Computer Aided Titanium Subperiostal Implant

Bu tarz yapılan üst çene full implant ve üzerine protezin hastalarımıza olan toplam maliyeti 2.000.000 TL idir. Alt protezin de maliyeti aynı olmakla beraber. Rakamlara hastane, genel anestezi, cerrahi işlemler, malzemeler, işlem için beraber çalışılacak uzman doktorlar vs her şey dahildir.

“Dijital olarak yapılan Subperiostal İmplantlar ile normal implant yapılamayacak üst çene dişsiz hastaları dişlerine kavuşturma” üzerine 7 yorum

 1. Bir de alt çeneyi katarsak, toplam maliyet 4.000.000 tl mi oluyor? Herhalde bi indirim yaparsınız ikisi bir arada olduğu için 🤔🤔

  1. Hocam(Doktormuşsunuz sanırım), illa bu şekilde yapalım derseniz size elbette bu rakamlardan yapmayız. Hatta daha uyguna bir şey yapalım derseniz başka bir markanın ürünleri ile de tam dijital değil de yarı dijital olarak bir işlem yapabiliriz, çok daha da uyguna gelmiş olur. Mail ile bilgilendirme atıyorum. Ama ne yazık ki haklısınız. Biraz maliyetli işlemler. Hocam bizde tıbbın diğer branşlarının aksine maliyetler aşırı yüksek oluyor. Ondan dolayı da ister istemez bu tarz spesifik işlemler biraz pahalı oluyor. Ama dediğim gibi sizin gibi değerli meslektaşlarımıza çok daha uyguna hallederiz. Kişisel karlarımızdan feragat edebiliriz gerekirse.

   1. Mailinizi okudum, teşekkür ederim detaylı bilgi verdiğiniz için. Ben emekli Beyin cerrahi uzmanıyım. Zamanında spinal ameliyatlarda pek çok kez implant ameliyatları yaptım, ama bizim rakamlar o zaman için bile son derece uygundu. Sizin olayınız biraz daha farklı tabi ki ama bu fiyatlar da her ne kadar indirim olsa dahi beni aşar. Tekrar teşekkür ediyorum ve işlerinizde başarılar diliyorum.

    1. Hocam inanın size elimizden geleni yapmaya çalıştım ama dijital dünyada bunların tomografisini hazırlamaktan tutun da yurtdışında kişiye özel üretime kadar derken malum bu euro kuru ile artık biz de kimseye yapamıyoruz zaten bu tarz yurtdışında kişiye özel olarak hazırlanıp uygulanan spesifik işlemleri. Anlayışınız için biz teşekkür ederiz, elimizden ne gelirse biraz daha siz değerli hocamıza yapmaya çalışırız. Bundan emin olabilirsiniz. Tam dijital olmayan yöntemler ya da belki dijital ama başka teknikler de denenebilir. Diğer yorumları da isteğiniz üzere siliyorum. Hiçbir şey yaptırmasanız bile hocam her zaman başımızın üzerinde yeriniz var. Biz sizden mesleki anlamdı çok şey öğrendik, sizin sayenizde ilerliyoruz, ilerlemeye de tüm Türk Hekimleri olarak yine sizin sayenizde devam edeceğiz inşallah. Saygılar bizden inşallah hocam.

   2. Alt çeneye aynı teknikle supperiostal implant yapılıyor mu? Alt çenede normal implant için yeterli kemik kalmadığı durumlar için uygulanabilir mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.