Dişlerin, tel tedavisi görmeden düzeltilebilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Aligner, Invisalign, Şeffaf Aparey, Şeffaf Plak

Başlıkta yer alan tüm ibarelerin aslında hepsi aynı şeyi ifade etse de, farklı kelimelerin kullanılmasının birkaç sebebi var, bunlardan bir tanesi aslında bu ortodontik tedavi türünün Türkçe’de ifade edeceğimiz tamamı ile yerleşik bir kelime grubu henüz olmaması, bir diğeri ise bunların marka isimleri olarak kullanılması.

seffaf plak ile telsiz ortodonti

‘Align’ kelimesi türkçe karşılığı sıralamak, hizalamak olduğunu düşünürsek, ‘Aligner’ ise dişleri sıralayan apareyler anlamı taşır diyebiliriz.

Invisalign bu tür tedavileri gerçekleştirdiğimiz bir markanın jenerik ismi olsa da, bugün bu tedavilerin ortak ismi olarak da kullanılabiliyor.

‘Şeffaf Aparey’ ya da ‘Şeffaf Plak’ kelimeleri belki de türkçe olarak bu tedavileri ifade etmekte kullandığımız en iyi seçenekler olabilir.

Hizalayıcılar, dişlerinizin üzerine bir ağız koruyucusu gibi takılan tek bir katı plastik parçasıdır. Bu ağızlık, dişlerinizi istediğiniz pozisyona getirmek için ince bir baskı uygular.

Hizalayıcı takma süresi diş tellerinden çok daha kısadır.

Toplanan izlenimler, dişlerin adım adım hareket ettirilmesi gereken yerin üç boyutlu bir projeksiyonunu oluşturmak için kullanılan şeydir. Ardından görünmez bir hizalayıcı oluşturulur ve size verilir.

Dişlerinizi istendiği gibi yeniden konumlandırmak için hizalayıcıları günde yaklaşık 22 saat takılması gerekir. Hizalayıcı iki hafta boyunca takılır ve dişleri yaklaşık 0,25 ila 0,33 milimetre hareket ettirir. Ardından, hizalayıcıyı dişlerinizi hareket ettirmeye yardımcı olan yenisiyle değiştirirsiniz.

Ortalama olarak, görünmez hizalayıcınızı 6 ila 18 ay boyunca kullanacaksınız. Sürenin uzunluğu, benzersiz ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Tellerle metal braketlerin yapıştırılması ve dişlerinize takılması 1 ila 2 saat arasında sürer. Diş telleri takıldıktan sonra, önümüzdeki 2 yıl boyunca ağzınızda kalıcı bir demirbaş olurlar.

%75 daha öngörülebilir hareket.

Söz konusu gülümsemeniz olduğunda, hassasiyet ve öngörülebilirlik rahat ve etkin bir deneyim için son derece önemlidir.

Şeffaf plaklar ne zaman tercih edilmeli?

Aynaya baktığınızda ve gülümsemenizde yeni bir boşluk veya belki daha fazla çarpık diş fark ettiyseniz, diş eğrilikleri ile ilgili şikayetleriniz için, diş kayması, dişlerinizin yerlerinin değiştiğini fark ettiyseniz, görünmez hizalayıcıların takılmasını araştırmak için diş hekiminizden randevu alın.

Artıları ve Eksileri

Diş tellerine göre artıları, kullanım rahatlığı ve tedavi sürecinin daha belirgin olması söylenebilir. Ağzınızda metal diş tellerinin görünmesini istemiyorsanız, mükemmel bir seçenektir.

Ağız koruyucuya benzeyen şeffaf bir plastik hizalama tepsisi kullanır. Normal gündelik hayatınız boyunca dişlerinizin üzerine takarsınız. İnsanların diş tedavilerinden görüntü olarak rahatsız olmamalarını sağlar.

Ayrıca istenildiğinde çıkarılabilir. Yemek yerken ve içerken, yemeğinizin tadını çıkarmak için invisalign plaklarınızı çıkarabilirsiniz. Diş tellerine zarar verme korkusuyla diş tellerine takılma veya patlamış mısır gibi belirli yiyecek türlerini reddetmek zorunda kalmayacaksınız.

Ağrı ve rahatsızlık da neredeyse yok denecek kadar azdır. Diş tellerinin çenede yoğun ağrıya ve hatta iç kısımda yaralara neden olduğu iyi bilinir.

Tedavi nasıl yapılmaktadır? 

Önce hastanın ağzının üç boyutlu dijital görüntüsü elde edilmektedir.

Bunun için 2 yol vardır:

1. Ağız içi tarayıcılar ile diş dizilimlerinin görüntüsünün elde edilmesi.

2. Silikon esaslı ölçü maddesi ile hastadan ölçü alınması ve bu ölçünün taranması ile diş dizilimlerinin görüntüsünün elde edilmesi.

Elde edilen dijital tarama *hizalayıcıları üretecek sisteme entegre yazılıma aktarılır.

Bu yazılım ile bilgisayar ortamında dişler ufak ufak hareket ettirilir.

Bu şekilde dişler olması gereken ideal konuma getirilir.

Bu hareket miktarı ve şekli plakları üretecek olan firmanın teknisyenleri tarafından yapılır.

Hizalayıcıların kompleks diş hareketlerini sağlayabilmeleri için dişlerin üzerine ufak eklentiler planlanır.  Bunlara ataşman denir. Bu ataşmanlar dişlerin haraket ettirilmesinde oldukça önemlidir.

Her dişte ataşman bulunması gerekmemektedir.

Her dişte ataşman olması gerekmemektedir.

Planlama işleminden sonra yapılacak her diş hareketi için ayrı bir plak hazırlanır.

Basit çapraşıklık için 5-10 arası plak yeterlidir.

Ciddi çapraşıklık ve düzensizlik içeren tedaviler için 60-70 hatta daha fazla sayıda plak gerekli olabilir.

Şeffaf Plak tedavisi için toplam kaç defa gelmeliyim?

Özellikle şehir dışından ya da yurt dışından gelecek hastalarımız merak ettiği konudur.

1. Kayıtlar (Fotoğraflar, röntgen, intraoral scanner ile tarama) için.

4-8 hafta sonra

2. Ataşmanların yerleştirilmesi ve plakları teslim almak için

3. Tedavinin bitiminde koruyucu plak ya da lingual retainer yapımı için

Toplamda minimum 3 defa gelmeniz gerekmektedir.

Bütün plakların kullanılmasına rağmen, planlanan sonuca dört dörtlük ulaşılamayabilmektedir. Bu durumda yeni kayıtlar ve bir süre daha plak kullanımı gerekebilmektedir. Bu da toplam tedavi süresine iki randevu ekleyip, toplamda 5 randevuya çıkabildiği durumlar olabilmektedir.

Komplike tedavilerde bazen plak kullanımı yeterli olmayıp, yardımcı aygıtlar gerekebilmektedir. bu durumda toplam randevuu sayısı standartların üzerine çıkabilmektedir.

Kayıtları aldıktan sonra plakları kargo ile gönderebilir misiniz?

Plakların dişlere tutunmasını arttıran ataşman adı verilen eklentilerin yerleştirilmesi için plaklar imal edildikten sonra kliniğimize gelmeniz gerekmektedir.

Tedavisinin tam maliyeti şunlara göre belirlenecektir:

  • Vakanızın karmaşıklığı
  • Ne kadar süre tedavi aldığınız
  • Tedavi için seçtiğiniz Sağlayıcı

Aşağıda beraber çalıştığımız sağlayıcılarla yaptığımız tedavilerin sizlere olabilecek maliyetleri yazmaktadır. Bunlar dışındaki tedavileriniz için TEDAVİ ÜCRETLERİ sayfamızı incelemelisiniz.

SS 3D şeffaf plaklarla ortodontik tedavi maliyeti alt ve üst 7/7 plağa kadar 30.000 TL, 14/14 plağa kadar 50.000 TL, 21/21 plağa kadar 80.000 TL, bu limitlerin üzerinde sürecek bir tedavi 100.000 TL olup tüm revizyonlar pakete dahildir. Eğer hasta tedaviye başlayacağını beyan eder ve analiz yapıldıktan sonra plaklar basılmadan vazgeçerse 4.000 TL ücret tahsil edilir. Şeffaf plakalar özel tekniklerle kişiye özel üretilen tıbbi cihaz kapsamında olduğu için plaklarınızın basımı için sipariş verdikten sonra cayma ve iptallerde ücret iadesi söz konusu değildir. Tedavi ücretleri tedaviye başlamadan önce alınır. Not: Plaklarını kaybeden, kullanıcı kaynaklı zarar veren hastalar için, hastaların plakları kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde kullanmadığının(plaklarla yemek yenmesi, sıcak-soğuk içecekler tüketilmesi, plakların uygun koşullarda saklanmaması gibi) tespit edilmesi durumunda üretilecek yedek plaklar için 1 plak için 3.000 TL,  2 ya da 3 plak için cezalı olarak toplam 20.000 TL, eğer 4 plağa çıkması durumunda cezalı olarak toplam 30.000 TL ek ücret alınır ve bu ücretler tedavi sonuna kadar ödenmek üzere dosyanıza işlenir. Tedavi sonunda 1 defaya mahsus Ücretsiz SX Pekiştirme plakları verilmekte ve Sabit Retainer uygulanmaktadır. SX Pekiştirme plaklarının kaybolması ya da kırılması durumunda yenisi 2.000 TL’ye basılmaktadır, Sabit Retainer’ların yenilenmesi gerekirse 2000 TL. SX Pekiştirme plaklarında ya da sabit retainerda eksik diş varlığında plağın iç kısmında orada diş varmış gibi gözükmesini istediğiniz durumlarda 300 TL ilave ücret alınır.

Cyristal Aligner (Şeffaf Plaklar) ile ortodontik tedavi Fiyatlarımız (Alt-Üst çift çene full tedavi Paket fiyatı) 60.000 TL olup tedavi öncesi size hangi paket söylenirse söylensin tedaviye başlandıktan sonra farklı bir pakete geçilse bile sizden ek ücret talep edilmez. Plaklar 2 haftada bir değiştirilir. EK PLAK(Tedavi Sırasında Kırılma , Kaybolma vb. durumlar için); her hizalayıcı çift çene set için 3.000 TL alınır. ***RETAİNER ücreti ilk seferinde tedavi sonunda tedavi fiyatına alt ve üst dahil olarak yapılır, fakat sonrasında Kırılma , Kaybolma vb. durumlarda her paket için alt ve üst 5.000 TL dir. Yeni fiyat tarifesinin açıklanması ile eski tarihli fiyat tarifesi geçerliliğini yitirir.  Tedavi planlaması Danışman Ortodontist ve Teknik Ekip hazırlanmakta olup tamamen ÜCRETSİZDİR. Crystal Aligner (şeffaf plak) ısmarlama üretilen tıbbi cihaz niteliğinde Ortodontik Aparey olup, özel tekniklerle sadece kişiye özel üretilmektedir. Bu nedenle sipariş sonrası cayma veya vaka iptalinde ücret iadesi söz konusu DEĞİLDİR. QUICK paket için 1 yıl, FULL paketler için 3 yıl, Unlimited paket için 5 yıllık Hizmet garanti süresi içerisinde tedavide nihai sonuca ulaşıldığını gösterir son ölçü alınarak RETAİNER talebinde bulunulması halinde VAKA TAMAMLANMIŞ kabul edilir ve garanti süresi kapsamı kendiliğinden sona erer. Bu aşamadan sonra oluşabilecek relapse(nüksetme) durumlarında girilecek siparişler yeni sipariş olarak değerlendirilir ve güncel fiyat listesi üzerinden(şu anki güncel yenileme ücreti 20.000 TL idir) ücretlendirilir. Üretim (en az 7 gün-ortalama 10 gün)en fazla 14 gündür.  Ölçünün alındığı tarihten itibaren planlama, onay, üretim ve kargo dahil 10 GÜN içerisinde siparişiniz tamamlamaya çalışıyoruz, ama iş 14 günden daha fazla uzarsa sorumluluk kabul etmiyoruz. Acil ve /veya Sağlık Turizmi kapsamında yurt dışı vakalar için geçerli olan EXPRESS HİZMET bedeli ekstra olarak ücretlendirilmez. Konaklama ve otel-klinik arası transferler dahil değildir.

OrthoMagic şeffaf plakları ile ortodontik tedavi ücretleri ise şöyledir; 0-9 plak arası tedavi 50.000TL, 10-12 plak arası tedavi 90.000TL, 13-18 plak arası tedavi 200.000TL, 19-24 plak arası tedavi 200.000TL, 25-30 plak arası 200.000TL, 31-36 plak arası 200.000TL, 37-48 plak arası 200.000TL olup tedavi öncesi söylenen süreden daha uzun sürse(ve hatta plak sayısı aşılsa) bile ekstra ücret talep edilmez. Hastanın tedaviden vazgeçmesi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Sağlık turizmi için hızlandırılmış planlama ve plak basımı(normalde 12 gün ama VIP hizmetle 5 güne düşürülebilir) VIP hizmet bedeli ekstra olarak 20.000 TL olup bu bedele otel ve şehir içi transferler dahildir. Kaybolma-kırılma vs sebebiyle yeni plak basımı plak başı 3.000 TL idir.

Clearfix Şeffaf Plak Tedavisi ile ortodontik tedavi (Alt-Üst çift çene full tedavi Paket fiyatı) 1-3 ay arası vaka 70.000 TL, 3-7 ay arası vaka 90.0000 TL, 7-10 ay arası vaka 200.000 TL, 10-15 ay
arası vakalar 200.000 TL. (İki Haftalık Değişen Plak Sistemi – 3D Tedavi Planlaması ve 3D Tedavi Öncesi Sonrası Simülasyon – Ortodonti Uzmanından Onaylı Tedavi Planlaması – Yüksek Hassasiyetli 3D Printerda Baskı Edilmiş Dental Modeller Pürüzlü Modeller ve Daha Az Saydam Plak Yüzeyi – Vaka Revizyon: Sınırsız – Plak Hasar/Kırılma Durumlarında Yenileme: Sınırsız) Not:Tedavi sonunda hastaya Üst-Alt çene Robofix RR Retainer Uygulaması yapılır ve Üst-Alt çene 2’şer adet retainer plak ücretsiz olarak gönderilir. Fakat devamında istenecek olan retainer plaklar için Üst-Alt çene 3’er adet 10.000 TL ücret alımı yapılmalıdır, Robofix RR Retainer Uygulamasının kırılması durumunda ise tek çene 7.000 TL’ye yapılmaktadır. Clearfix Şeffaf Plak Tedavisi ile ortodontik tedavi öncesi ücretsiz analiz yapılır ve vakanın kaç ay süreceğine karar verilir ve tedavi öncesi söylenen süreden daha uzun sürse bile ekstra ücret talep edilmez. Not: 15 Ay üzeri vakalar tedavi edilmemektedir.

Invisalign Programı Katılım Detayları;

  1. Adım: Öncelikle Invisalign tedavisi için uygun olup olmadığınızı onaylayabilmek için dişlerinizin fotoğraflarının ve X-ray dijital ölçümlerinizin alınacağı bir ortodontist muayenesinden geçmelisiniz. Kliniğimizde bunun için 3.000 TL bir ücret alınmaktadır ve bu ücretin iadesi yoktur(ama toplam tedavi ücretinizden ikinci adım ücreti ile beraber toplamda 23.000 TL düşecektir), önceden ücretiniz alınıp bu muayene randevusu o şekilde ayarlanmaktadır, size ücret alındıktan sonraki ileri tarihlerde bu muayene randevusunu vermek üzere telefon açılacaktır.
  2. Adım: Eğer ortodontistimiz sizin Invisalign tedavisine uygun olduğunuzu değerlendirirse tedavinizin aşağıdaki paketlerden(Express, Lite, Moderate ya da Comprehensive) hangisine uygun olacağınızı kesin olarak değerlendirmek üzere dijital tarama veya dental ölçümlerinizi alıp Hollanda ülkesinin Amsterdam şehrine yollayacaktır ve bunun için sizden 20.000 TL ücret alınacaktır ve bu ücretin iadesi yoktur(ama toplam tedavi ücretinizden birinci adım ücreti ile beraber toplamda 23.000 TL düşecektir). Daha sonra hangi pakete giriyorsanız o paket hakkında size bir bilgilendirme yapılacaktır ve girdiğiniz pakete göre aşağıda belirtilen ücretler çıkacaktır. Tedaviyi kabul ederseniz aşağıda belirtilen ücretlerden ilk 2 adımda alınan(toplamda 23.000 TL) ücretler düşecek ve siz geriye kalan ücreti ödedikten sonra alignerlarınız özel olarak üretilip paket içerisinde ofisimize Hollanda ülkesinin Amsterdam şehrinden kargolanacaktır. Sonra, her gün takmak üzere bunları alacak ve evde değiştireceksiniz – ortalama her 1-2 haftada bir.

İNVİSALİGN TEDAVİSİ Paketlerini incelemek için şu linke gidebilirsiniz; https://yadi.sk/d/-y0nYZHzj6OB2g
Bu linkte belirtilen Tedavi sonunda yapılacak ev tipi beyazlatma ücretleri dahil çift çene vakalar için toplam tedavi ücretlerimiz şu şekildedir, tek bir çeneden 7 plağı geçmemek şartıyla olan Express vaka çift çene için 70.000TL, tek bir çeneden 8-14 arası plak şartıyla olan Lite vaka çift çene için 200.000TL, tek bir çeneden 15-20 arası plak şartıyla olan Moderate vaka çift çene için 200.000TL, tek bir çeneden en az 21 plak ve üstü şartıyla olan Comprehensive vaka çift çene için 200.000TL
Süreci izlemek ve yeni alignerlar almak için ofisimizi her 6-8 haftada bir ziyaret edeceksiniz ve bu ara ziyaretler için ve tedavi sonunda yapılacak ev tipi beyazlatma için kliniğimize bir ücret ödemeyeceksiniz.
Not, İNVİSALİGN TEDAVİSİ bittikten sonra geriye dönmemesi için yapılan Vivera Retansiyon Apereyi ilk seferinde tedavi ücretlerine dahildir, sonrasında eskimesi veya kaybolması halinde yeni Vivera Retansiyon Apareyi istemeniz halinde ücreti çift çene için 30.000 TL idir ve bunun ilk 3.000 TL’si muayene randevusu oluşturulurken(ve iadesi yoktur), kalanı ise muayene sırasında yapılmasını kabul ettiğiniz sırada alınır. Ayrıca tedavi sırasında daha kullanmadığınız plaklarınızı kaybetmeniz veya herhangi bir şekilde zarar görmesi halinde kayıp/yada yenilenmesi gereken her bir plak için ayrı ayrı 3.000 TL ücret karşılığında yenisi basılabilir.

 

Yukarıdaki videoda bahsedilen SMILAB Global şeffaf plaklarla ortodontik tedavi ücretleri alt ve üst 10/10 adıma kadar süren Hafif Paket 80.000 TL, 20/20 adıma kadar süren Orta Paket 200.000 TL, 30/30 adıma kadar süren Orta Paket 200.000 TL bu limitlerin üzerinde sürecek sınırsız bir tedavi ise 200.000 TL olup plaklar 10’ar günde bir değiştirilir, ölçüleriniz Amerika’daki ekibimiz tarafından planlanıp plaklarınız Türkiye’de ofislerimizde üretilir, şirket merkezi ise Londra’dadır. Tedavi bitiminde 1 set retainer şeffaf plak ücretsiz olarak verilir ve 1 yıllık Hizmet garanti süresi vardır. Fiyatlar Eylül 2023’e kadar geçerlidir. Analiz sonrası tedaviden vazgeçerseniz 6.000 TL ücret tahsil edilir.

Yukarıda videolarını gördüğünüz Avrupa ürünü olan Kline ve/veya ClearX Alignerlar ile Alt-Üst çift çene full tedavi Paket fiyatları 3 aydan kısa 90.000TL, 4-6 ay arası süren tedavilerde 200.000 TL, 7-9 ay arası süren tedavilerde 200.000 TL, 10-12 ay arası süren tedavilerde 300.000 TL, 13-17 ay arası süren tedavilerde 300.000 TL, 18 ay ve daha uzun sürecek kompleks vakalarda 400.000 TL idir ve tüm vakalarda tedavi bittikten sonra geriye dönmemesi için yapılan ve ilk seferinde verilecek olan Fixed Lingual Retainer’lar dahildir, sonrasında ihtiyaç olursa yenilerini 20.000 TL’ye alt ve üst olarak yaptırabilirsiniz. Tedavi sırasında kaybettiğiniz bir Aligner olması durumunda ise kaç numaraları plağı kaybederseniz sadece tek olarak o plağı 10.000 TL’ye yaptırabilirsiniz. Kline ve/veya ClearX Alignerlar ile yapılacak olan tedavilerinizde ölçülerinizi Almanya, İngiltere ve bunların Türkiye ofisleri ile paylaşabilmek için K Scan ağız içi tarayıcı kullanarak ölçü almaktayız.

Orthero şeffaf plakları ile 200.000TL(Alt-Üst çift çene full tedavi Paket fiyatı), (VIP* ve (Sağlık Turizmi) hastaları için VIP hizmetlerde iş hızlandırılmakta) ve kargo firmaları yerine moto-kuryelerle çalışılmakta, bunun için ise en fazla 15 günlük konaklama ve otel-klinik arası transferler dahil 30.000 TL ekstra ücret alınır, yani tedavi ücreti ile beraber toplamı 230.000 TL olur, işlemler daha erken tamamlanırsa konaklama hakkı işlemlerin tamamlandığı gün(veya 10 gün dolunca) sona erer ama bir ücret iadesi söz konusu olmaz, ama iş 15 günden daha fazla uzarsa kalan günlerin ücretlerini sizin karşılamanız gerekmektedir.) Not: Plaklarını kaybeden, kullanıcı kaynaklı zarar veren hastalar için, hastaların plakları kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde kullanmadığının(plaklarla yemek yenmesi, sıcak-soğuk içecekler tüketilmesi, plakların uygun koşullarda saklanmaması gibi) tespit edilmesi durumunda üretilecek yedek plaklara her set plak için 4.000 TL ek ücret alınır. 1 set plak alt-üst 1’er adet plağa tekabül etmektedir. Not: Tedavi sonunda hastaya Üst-Alt çene 2’şer adet Herotain Retainer Plak ücretsiz olarak gönderilir. Fakat devamında istenecek olan Herotain Retainer Plaklar için alt ve üst toplam 6.000 TL ücret alımı yapılmalıdır. Eğer hasta tedaviye başlayacağını beyan edip ölçü alınmışsa ve daha analiz yapılmamışsa hasta vazgeçse bile bu aşamada 5.000 TL ölçü bedeli hastadan kesilir, eğer analiz yapıldıktan sonra plaklar basılmadan vazgeçerse 20.000 TL ücret tahsil edilir. Orthero şeffaf plakaları özel tekniklerle kişiye özel üretilen tıbbi cihaz kapsamında olduğu için plaklarınızın basımı için sipariş verdikten sonra cayma ve iptallerde ücret iadesi söz konusu değildir. Vaka Zaman Aşımında Kontrol Çalışması: Devam eden vakalarda; Hizmet Garanti Şartlarında belirtilen, düzenli vaka takibi yapılmaması sebebiyle taahhüt edilen ücretsiz kontrol hakkının kaybı söz konusudur. Bu durumda, vaka yeniden başlatılmak istendiğinde, vakanın kontrolünün talep edilmesi durumunda uygulanacak ücret 30.000 TL idir.

Not: şuan için polikliniğimizde yalnızca Orhero markası ile yapabildiğimiz CBCT entegre teknolojiyle, gerçek diş kökü ve hinge ekseni ile tedavi olanı sağlayan Orthero EXPERT I CBCT tedavisi yukarıdaki diğer tüm Orthero şartları geçerli olmak üzere ücreti 200.000 TL’dir(hastalarımız kendileri görüntüleme merkezine gidip CBTCT ücretlerini kendileri ödeyip çektiriyor.)(VIP paketlerde CBCT ücreti ve gerekli transferler 30.000 TL’lik ek truzim paketine dahildir, plaklar parça parça gönderilecektir ama sadece 1 defa turizm paketi satın alınacaktır, yalnızca yukarıdaki paragrafa göre sınırlama sonraki seanslarda 10gün/15 gün yerine 7gün/8gün olacaktır)

İstanbul Aligner markası ile Şeffaf Plak tedavi ücretimiz Alt/Üst toplam 17 adım ve üzeri(Limitler doğrultusunda her çene maximum 14 adım)(full paket) 200.000 TL(gerektiğinde lastikli plaklar dahil), daha zor vakalar için başarı garanti edilememektedir. Tüm vakalar için başlangıçta analiz için 4.000 TL ücret alınır, eğer tedaviye başlanırsa toplam fiyattan analiz ücreti düşer, tedaviye başlanmazsa analiz ücreti hastaya geri iade edilmez. Toplamda kaç adımda biteceği ancak analiz sonucu belli olmaktadır. Tedavi sonunda 1 defaya mahsus Ücretsiz Essix Pekiştirme plakları verilmekte ve Sabit Retainer uygulanmaktadır. Essix Pekiştirme plaklarının kaybolması ya da kırılması durumunda yenisi 1.000 TL’ye basılmaktadır, Sabit Retainer’ların yenilenmesi gerekirse 2000 TL ücret alınır. Kaybedilen alignerlar için tekrar plak ücreti olarak adet başına 1.000 TL(lastikli plaklarda +300 TL) ek ücret talep edilecektir. Hasta kaynaklı ilerlememe tespitinde tekrar plak ile çözüm halinde adet başına 1.000 TL ek ücret, ilave adım veya çalışma gerekirse birim fiyat üzerinden ek ücret yansıtılacaktır.  Devam eden vakalarda dolgu, diş kesimi gibi durumlardan dolayı oluşacak ilave adımlar ayrıca ücretlendirilecektir. (Tedavi bitimine kadar gerekmedikçe herhangi bir müdahale yapılmaması için dişlerinin bakımı hastanın kendi sorumluluğundadır.) Analiz süresi en az 8 iş gündür fakat hastalar acele olarak tedaviye başlasın isterse tedavisine 4.000 TL ilave ücret yansıtılır).

Ortoaligner tedavisi ise alt üst hastanın tedavisi bitene kadar sınırsız olacak şekilde 300.000 tl dir.

Diğer tedavi ücretlerimiz için lütfen TEDAVİ ÜCRETLERİ yazılarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.