Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Danışmanlığı

KORUYUCU Ağız ve Diş Sağlığı HİZMETLERİ

özellikle çocuklar için önem taşıyan “koruyucu ağız ve diş sağlığı” çalışmaları

2-3-4-5-6 yaşlarındaki çocukların Diş Hekimi tarafından muayene edilmesi, anne ve çocuğa uygun oral hijyen eğitimi verilmesi, bakteri plağı boyaması yapılması ve topikal florür uygulaması seans başı 300 TL olup 2-3-4-5 yaşlarında yılda 2 kez, 6 yaşında geldiğinde birinci kez gelişinde uygulanması önerilir.

6 yaşındaki çocukların Diş Hekimine ikinci kez geldiğinde Diş Hekimi tarafından muayene edilmesi, anne ve çocuğa oral hijyen eğitimi verilmesi, bakteri plağı boyaması yapılması, 4 adet birinci kalıcı dişlerine fissür örtücü uygulanması ve topikal florür uygulanması seans başı 400 TL idir.

Not: 6 yaş kalıcı dişlerin sürmesi tamamlanmadı ise yine 400 TL ücret alınır ve fissür örtücü uygulaması yapılmaz, çocuk 7 yaşına geldiğinde yapılacak olan koruyucu muayene esnasında 400 TL fark ile birinci kalıcı dişlerine fissür örtücü uygulanması yapılır.

7-8-9-10-11-12 yaşındaki çocukların Diş Hekimi tarafından muayene edilmesi, oral hijyen eğitimi verilmesi ve bakteri plağı boyaması yapılması ve topikal florür uygulanması seans başı seans başı 300 TL olup 7-8-9-10-11 yaşlarında yılda 2 kez, 12 yaşında geldiğinde birinci kez gelişinde uygulanması önerilir.

12 yaşındaki çocukların Diş Hekimine ikinci kez geldiğinde Diş Hekimi tarafından muayene edilmesi, oral hijyen eğitimi verilmesi, bakteri plağı boyaması, gerekli durumlarda minör koruyucu Restoratif İşlem Uygulanması(seans ücretine dahil değildir, ayrıca yapılacak işleme göre ücretlendirilir, ve genellikle yukarıdaki prosedürlere harfiyen uygulayan 25 hastanın sadece 1 tanesinde ihtiyaç duyulur), 4 adet kalıcı ikinci azı dişine fissür örtücü uygulaması ve topikal florür uygulaması seans başı gerekli durumlarda minör koruyucu Restoratif İşlemler hariç 400 TL idir.

13-14-15-16-17-18 yaşındaki çocukların Diş Hekimi tarafından muayene edilmesi, oral hijyen eğitimi verilmesi ve bakteri plağı boyaması yapılması ve topikal florür uygulanması seans başı seans başı 300 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.