Esnek yapılı protez diş tedavisi, diğer protez tedavilerinin aksine daha yumuşak malzemeler kullanılarak yapılan bir tedavi olarak bilinmektedir. Esnek protez diş, kullanım anlamında daha rahat olması nedeniyle tercih edilen bir uygulamadır.

Yarı Esnek Damak diş protezi

Bu yazıda kliniğimizde yapılmakta olan farklı marka Yarı Esnek Damak diş protezlerinden bahsedeceğim. Diğer protez çeşitlerimizi görmek için Protetik Diş Tedavisi konulu diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Yarı Esnek Damak diş Protez (Kırılmaz Diş Protezi)

Yarı Esnek Damak diş protezler estetik görünümü ve dayanıklılığını nedeniyle oldukça tercih edilen protezler arasında yer almaktadır. Yeme ve içme alışkanlıklarının düzenlenme sürecinde oldukça verimli olan Yarı Esnek Damak diş Protez aynı zamanda esnekliği ile bilinmektedir.  Yarı Esnek Damak diş Kırılmaz Protez tedavisi düşünüldüğü kadar uzun süre veya zorlayıcı bir tedavi değildir. Genellikle tüm dişleri çekilmiş olan veya diş çürüme problemi olan hastalarda kullanılan bu tedavide diğer protezlerde olduğu gibi metal kancalar bulunmadığı için diş etlerine yerleştirildiğinde hastayı her hangi bir şekilde rahatsız etmemektedir.
Yarı Esnek Damak diş protez tedavisi hastaların öncelikli kontrolleri sonrasında tedaviye başlandıktan sonra 25 ila 30 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Kırılmaz diş protezinin fiyatları hastaların tedavilerine göre büyük oranda fark göstermektedir. Diş sorunlarınız hakkında ve Yarı Esnek Damak diş diş protezi hakkında bilgi almak için uzman Özel Erdem AZİM Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği diş ekibimizle görüşebilir ve fiyat alabilirsiniz.
Aşağıda farklı markalardaki Yarı Esnek Damak diş protezleri hakkında videolar izleyebilir ve videoların hemen altına yazdığımız ücretlerimizi görebilirsiniz.

Yukarıdaki videoda gördüğünüz Deflex protezler tek çene(Tam/Bölümlü) 40.000 TL idir. (Roch köprü şeklinde olanları 30.000 TL)

Yukarıdaki videolarda gördüğünüz Türkiye üretimi olan cool&lex® Fleksible yapıda Yarı Esnek Damak protezleri tek çene protezleri 30.000 TL olup, tamiri olmamakla beraber bu proteze diş ilavesi yapılması gerektiğinde 5.000 TL alınmaktadır.

-cool&lex® Fleksible yapıda emsallerine göre çok daha uzun ömürlü esnek bir damak malzemesidir
.-Yarı Esnektir
-Parlaktır-Yüksek darbe mukavetimine sahiptir.
-Taklidi çok, Benzeri YOK
-Petrol türevi değildir. Organik malzemelerden yapılmıştır.
-Yağ ve yağ asitlerine uzun süre mukavemet gösterecek şekilde modifiye edilmiştir.

“Yarı Esnek Damak diş protezi” üzerine 2 yorum

  1. 7 sene önce bu sistemde eşime protez yaptırdık, hiç kırılmaz çok sağlam demeyin bağlantı yerinden ikiye bölündü, tamiride yok, yapan firma parayı alana kadar, madem kırılmaz diyorlar garanti versinler

    1. Selamlar, bizde bu soyadı ile kaydı olan herhangi bir hasta kaydı bulunmuyor. Sanırım bizde yaptırmadınız. Eğer bizde yapılmış olsaydı elinizde şu şekilde Orjinal Deflex Ürün Sertifikası olurdu;

      Ayrıca diğer yarlı malı ürün için ise yazının içinde şu şekilde bir açıklama mevcut zaten “Türkiye üretimi olan Fleksible yapıda Yarı Esnek Damak protezleri tek çene protezleri 30.000 TL olup, tamiri olmamakla beraber bu proteze diş ilavesi yapılması gerektiğinde 5.000 TL alınmaktadır.” Bu arada belirteyim, artan maliyetler nedeniyle olsa gerek 1 yıla yakındır da orjinal ürün pek de bulunmuyor zaten.

      Size konu alakalı mail atıyorum, eğer bizde yapıldı ise sorunu çözebilmek adına.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.