Esnek yapılı protez diş tedavisi, diğer protez tedavilerinin aksine daha yumuşak malzemeler kullanılarak yapılan bir tedavi olarak bilinmektedir. Esnek protez diş, kullanım anlamında daha rahat olması nedeniyle tercih edilen bir uygulamadır.

Yarı Esnek Damak diş protezi

Bu yazıda kliniğimizde yapılmakta olan farklı marka Yarı Esnek Damak diş protezlerinden bahsedeceğim. Diğer protez çeşitlerimizi görmek için Protetik Diş Tedavisi konulu diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Yarı Esnek Damak diş Protez (Kırılmaz Diş Protezi)

Yarı Esnek Damak diş protezler estetik görünümü ve dayanıklılığını nedeniyle oldukça tercih edilen protezler arasında yer almaktadır. Yeme ve içme alışkanlıklarının düzenlenme sürecinde oldukça verimli olan Yarı Esnek Damak diş Protez aynı zamanda esnekliği ile bilinmektedir.  Yarı Esnek Damak diş Kırılmaz Protez tedavisi düşünüldüğü kadar uzun süre veya zorlayıcı bir tedavi değildir. Genellikle tüm dişleri çekilmiş olan veya diş çürüme problemi olan hastalarda kullanılan bu tedavide diğer protezlerde olduğu gibi metal kancalar bulunmadığı için diş etlerine yerleştirildiğinde hastayı her hangi bir şekilde rahatsız etmemektedir.
Yarı Esnek Damak diş protez tedavisi hastaların öncelikli kontrolleri sonrasında tedaviye başlandıktan sonra 25 ila 30 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Kırılmaz diş protezinin fiyatları hastaların tedavilerine göre büyük oranda fark göstermektedir. Diş sorunlarınız hakkında ve Yarı Esnek Damak diş diş protezi hakkında bilgi almak için uzman Özel Erdem AZİM Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği diş ekibimizle görüşebilir ve fiyat alabilirsiniz.
Aşağıda farklı markalardaki Yarı Esnek Damak diş protezleri hakkında videolar izleyebilir ve videoların hemen altına yazdığımız ücretlerimizi görebilirsiniz.

Yukarıdaki videoda gördüğünüz Deflex protezler tek çene(Tam/Bölümlü) 6.000 TL idir.

Yukarıdaki videolarda gördüğünüz Türkiye üretimi olan cool&lex® Fleksible yapıda Yarı Esnek Damak protezleri tek çene protezleri 20.000 TL olup, tamiri olmamakla beraber bu proteze diş ilavesi yapılması gerektiğinde 5.000 TL alınmaktadır.

-cool&lex® Fleksible yapıda emsallerine göre çok daha uzun ömürlü esnek bir damak malzemesidir
.-Yarı Esnektir
-Parlaktır-Yüksek darbe mukavetimine sahiptir.
-Taklidi çok, Benzeri YOK
-Petrol türevi değildir. Organik malzemelerden yapılmıştır.
-Yağ ve yağ asitlerine uzun süre mukavemet gösterecek şekilde modifiye edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.