The purpose of this study was to investigate the fatigue life of an endosseous root-form dental implant using finite element analysis.

Subperiosteal İmplant

Specially designed for the anatomical structure of the bone under the periosteum, subperiosteal implants are produced from medical grade Ti-6Al-4V material. By using the design freedom provided by additive manufacturing, material removal is performed by mesh method in the desired region or material density is provided in areas where strength is required such as abutment locations.
CUSTOMICS – MAXILLOFACIAL IMPLANT

Tek diş ve az sayıda diş kaybı kaybı yaşadığımız zaman eksik dişimizi tamamlayabilmek için köprü yapmak, implant uygulamak gibi bir çok yöntem mevcuttur. Çok fazla diş kaybı yaşadığımız zaman veya tüm dişlerimizi kaybettiğimiz zamanlarda çok çeşitli implant uygulama yöntemleri ve birbirinden farklı özellikte implant tipleri mevcuttur. Son zamanlarda diş hekimliğinde teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte şuan en çok kullandığımız silindirik  tipteki implantlar genellikle hemen her vakada tercih edilebilir hale gelmiştir. Yalnız bazen öyle vakalar vardır ki bu silindirik implantları her hastaya uygulanamamaktadır. Özellikle aşırı derecede kemik kaybı yaşamış kişilerde maalesef şartları çok zorlamak zorunda kalmaktayız. Bazen bireyin kendisinden alınan veya farklı(insan, hayvan ya da sentetik gibi değişik) orjinli hazır satılan kemik greftleri kullanılarak eksik kemiği tamamlamaya çalışarak ve/veya duruma göre beraberinde ya da tek başına kemik dokuda farklı yöntemlere genişletmeler yapmak zorunda kalmaktayız. Ama ne yazık ki bazen o kadar emek ve masrafa rağmen bu durumlarda her zaman iyi ve güzel sonuçlar alamadığımız olmaktadır ve zaten bunun garantisi pek tabi verilememektedir. Bu tür durumlarda yukarıda resimde de gördüğünüz subperiosteal implant dediğimiz çene kemiklerinin içine değil de üzerlerine yerleştirilerek uygulanan implantlar da alternatif olmaktadır. Subperiosteal implantların uygulama biçimleri doğal olarak diğer silindirik implantlara göre oldukça zor ve maliyetlidir. Her hastaya göre ayrı bir değerlendirme, ayrı bir imlant tasarımı ve üretimi yapılması gerekmesi de maliyetleri ne yazık ki arttırmaktadır. Hr yolu denediğimiz ama başarıya ulaşamadığımız ve bazen diğer yolları deneme şansımız olmadığı durumlarda en son alternatifi olarak subperiosteal implantları da değerlendirmemiz gerekebilmektedir.

Bu tür implantları yapmadan önce hastalarımızdan mutlaka subperiosteal implantı kişiye özel üretecek firmanın da direktifleri doğrultusunda üç boyutlu tomografi alınması gerekmektedir. Bu alınan tomografi ile hastalarımızın tüm çenesinin tomografi görüntülerinin bilgisayar ortamında çeşitli değerlendirmelerden geçerek bu hastamıza subperiosteal implantların yapılıp yapılamayacağının değerlendirmesi gerekmektedir. Hemen ardından hastamıza yapılacak her işlemde olduğu gibi ameliyat sırasında ve sonrasında nelerle karşılaşabileceği, ameliyat sonrasında kendisini nelerin beklediği açıklanıp gerekli tüm bilgiler verildikten sonra hastamızdan ödeme alınır. Sonrasında bilgisayar üzerinde yapılacak olan ayrıntılı yapılan yeniden değerlendirme işlemlerinden sonra hastamızın verileri laboratuvar ortamına üretici firmanın istediği şekilde aktarılıp hastaya uygulayacağımız kişiye özel  olarak üretilecek subpreiosteal implantın üretimine geçilir. Hastamız bu aşamadan sonra tedaviden vazgeçse bile işlemler kişiye özel yapıldığından ve bu üretimine başlanan implantlar artık başka bir hastada da kullanılamayacağından artık ücret iadesi ne yazık ki kesinlikle mümkün olmamaktadır. İmplant üretildikten sonra ameliyat öncesinde elde edilen implantın hastaya uygulanabilmesi için bir takım özel strelizasyon işlemlerinden geçirilerek paketlendikten sonra kliniğimize gönderilir. İşlemler, işlemin büyüklüğüne göre lokal, sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilmektedir, hastalarımıza bunların farklılıkları yansıtılmamakta, bu tarz işlemler doktorlarımızın vereceği kararlara göre yapılacağından kurumumuz tarafından karşılanmaktadır. Cerrahi olarak iyileşme tamamlandıktan sonra protez işlemlerine geçilir. Bu süre kişilere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazense kişinin sağlık durumuna bağlı olarak üzerine geçici dişler de takılabilir.

Fiyatlandırma;

DE|Custom
İŞLEM PROSEDÜRÜ ✰ Hastamızın 1mm kesitlerle çekilmiş CT taramasını grup@erdemazim.com.tr mail adresimize gönderiniz. Göndermiş olduğunuz CT, 3D ekibimiz tarafından incelenir ve ön hazırlığı yapılır. ✰ Tasarım ve protez planlaması için önce hekimlerimiz ile ardından hastamız ile ile video konferans gerçekleştirilir. ✩ Hastamızın mevcut durumunun canlı analizi için biouyumlu, FDA belgeli, sterilizasyona girebilen materyal ile üç boyutlu model üretilir. Bu model üzerinde hekim tarafından uygulanacak subperiostal implantin ameliyat öncesi son kontrolleri yapılır. ✰ Kontroller sonrası hekim ve hasta onayı alındıktan sonra kişiye özel subperiostal implant tesisimizde üretilir ve sterilizasyona hazır şekilde teslim edilir. ✰ Protez dijital ortamda üretilmesi için hazırlanan 3D data, bilgisayar ortamında laboratuvarımız ile paylaşılır.

detech implant ‘nın tarafından üretilecek olan DE|Custom marka kişiye özel olarak hazırlanan subperiostal implantlarını da kullanmak istersek, bunun planlaması ve ücreti için için(yarım çene 700.000TL, tek çene 2.000.000 TL, alt-üst 3.000.000 TL olup üstüne DİJİTAL ORTAMDA yapılacak dişler dahildir), lütfen Diş Hekimlerimize tomografinizle beraber muayene olunuz. Rakamlara hastane, genel anestezi, cerrahi işlemler, malzemeler, işlem için beraber çalışılacak uzman doktorlar vs her şey dahildir.

AC Dental‘in custom yani kişiye özel olarak hazırlanan subperiostal implantlarını da kullanmaktayız, bunun planlaması ve ücreti için için(yarım çene 700.000TL, tek çene 2.000.000 TL, alt-üst 3.000.000 TL olup üstüne yapılacak dişler dahil değildir), lütfen Diş Hekimlerimize tomografi çektirmeden önce muayene olunuz.

AB Dental Ve Tıbbi Cihazlar San.Tic.Ltd.Şti. ‘nın distribütörlüğünü yapmış olduğu İsrail Malı AB İmplant tarafından üretilecek olan custom yani kişiye özel olarak hazırlanan subperiostal implantlarını da kullanmaktayız, bunun planlaması ve ücreti için için(yarım çene 900.000TL, tek çene 2.000.000 TL, alt-üst 4.000.000 TL olup üstüne yapılacak dişler dahil değildir), lütfen Diş Hekimlerimize tomografinizle beraber muayene olunuz.

Ayrıca konuyla ilgili olarak Dijital olarak yapılan Subperiostal İmplantlar ile normal implant yapılamayacak üst çene dişsiz hastaları dişlerine kavuşturma konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yukarıdaki videoda izlediğiniz AY TASARIM tarafından Belçika firması olan Cadskils’e yaptırılan AMSJI Subperiosteal İmplant tek çene üstüne yapılacak geçici ve kalıcı protezler dahil 4.000.000 TL olup eğer implantları başka bir klinikte yaptırıp bize sadece kalıcı protezlerini yaptırmak isterseniz kalıcı protezlerinizi 1.000.000 TL’ye yapmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.